Specjalista ds. Kontrolingu Finansowego (m/k)

Posted: 27 Oct 2020 Closes: 25 Nov 2020
Glinojeck, POL Competitive
Permanent & Full-time SCS_req34541

Ihre Aufgaben
  • kontrola i weryfikacja dokumentacji księgowej pod względem zgodności z podpisanymi umowami
  • rozliczanie i kontrola formalno-rachunkowa stanów magazynowych materiałów na placach składowych
  • bieżąca kontrola kosztów oraz sporządzanie raportów, statystyk, prognoz i analiz
  • nadzór nad gwarancjami należytego wykonania umowy od podwykonawców / usługodawców
  • kontrola rozliczeń umów z kontrahentami, przygotowywanie dokumentów do rozliczania tych umów
  • współpraca przy sporządzaniu comiesięcznego zamknięcia finansowego rachunku kosztów
  • rozliczanie produkcji pomocniczej, w tym wycena produktów gotowych wytwarzanych na potrzeby budowy
  • wyliczanie i zapisywanie w systemie finansowo-księgowym wewnętrznych obciążeń w ramach stanowisk kosztów budowy
  • bieżąca kontrola budżetu budowy w oparciu o dane o kosztach rzeczywistych - analiza odchyleń między kosztami planowanymi i rzeczywistymi
  • ścisła współpraca i wymiana danych z innymi komórkami organizacji

Ihre Qualifikationen
  • gotowość do ewentualnej relokacji
  • wykształcenie minimum średnie, wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym
  • min. 2-letnie doświadczenie w zakresie finansów (księgowość; controlling, mile widziane w branży budowlanej przy obsłudze finansowej kontraktów budowlanych)
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności programu Excel
  • znajomość podstaw polskiego prawa podatkowego oraz zasad księgowości, przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o VAT oraz kodeksu cywilnego
  • samodzielność, dokładność i sumienność w wykonywaniu pracy
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy zespołowej pod presją czasu
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • dyspozycyjność oraz prawo jazdy kat. B
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Über uns
Sukces zależy od pracy zespołowej!

STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej - łączącej ze sobą różne kraje i gałęzie budownictwa. Zostań częścią naszego zespołu!

W Polsce jesteśmy jednym z największych wykonawców infrastruktury. Realizujemy inwestycje o znaczeniu ogólnokrajowym i mamy istotny udział w budowie polskich autostrad, dróg ekspresowych oraz obiektów mostowych o różnej wielkości i różnym stopniu zaawansowania technologicznego.

SCS Railways